הפסקת חברות חברים שפעלו נגד המפלגה

Thank you for rating this article.

לכבוד: יו"ר מפלגת העבודה הח' אבי גבאי; מזכ"ל המפלגה הח' ערן חרמוני

הנדון: הפסקת חברותם של חברי המפלגה אשר פעלו נגד המפלגה ובניגוד לחוקת  המפלגה

 סעיפים 73 91-94 לחוקה

  1. חוקת מפלגת העבודה קובעת שיש להפסיק את חברותם של חברים אשר פעלו כנגד המפלגה הן ע"י הבעת תמיכה בסיעות או רשימות שהתמודדו מול סיעת המפלגה או רשימות מטעם המפלגה.
  2. התופעה של "חברים" המצטרפים לסיעות המתמודדות מול סיעות המפלגה, או תמיכה פומבית בסיעות או הרשימות שמייצגת את המפלגה, היא תופעה הרסנית שהולכת ומתפשטת מאחר ואיש לא ממצה את הדין עם אותם החברים.
  3. איש לא מכריח מישהו להיות חבר במפלגה, אבל אם אתה חבר, אתה מקבל על עצמך גם את הזכויות וגם את החובות. והזכויות הולכות שלובות עם החובות ומי שאינו מכבד את החובות של חבר מפלגה אין לו, ולא מגיעה לו הזכות להיות חבר.
  4. המוסד לבירור עתירות מתוקף סמכותו (סע' 32 לחוקה) אחראי לקיום הוראות חוקת המפלגה ומתוקף זה, אני מתריע שאי מיצוי הדין עם אותם החברים הופך את החוקה להמלצה בלבד ועליי זה לא מקובל.
  5. אבקש מכם למצות את סמכותכם עפ"י החוקה על מנת לעקור עשבים שוטים מתוך המפלגה.
  6. באותם המקרים שהדבר נדרש יש להביא את המקרה להכרעת בית הדין של המפלגה (בית הדין של המפלגה אוחד עם המוסד לברור עתירות).

בברכת חברים

עו"ד יגאל שפירא, יו"ר המוסד לבירור עתירות

העתק:

עו"ד דוד ליבאי -יו"ר ועדת חוקה.

חברי הנהלת המפלגה.

===

להורדה כקובץ pdf PDF.

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה"
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי