יתקיימו פריימריז לראשות העבודה ולרשימתה לכנסת ה-24 ועל פי החלטת בית המשפט

Thank you for rating this article.

בית המשפט המחוזי קיבל את העתירה שהגישה ח"כ מרב מיכאלי נגד החלטת ועידת מפלגת העבודה לבטל את הפריימריז לראשות המפלגה לקראת הבחירות לכנסת ה-24:

"החלטת ועידת המפלגה מיום 29.11.2020, בדבר שינוי שיטת הבחירות במפלגה ליו"ר המפלגה ולרשימת הנבחרים שתוצג לבחירות לכנסת, מבוטלת.

ככל שמבקשת המפלגה לקדם שינוי שכזה, בעת הזו של ערב הבחירות לכנסת, עליה להפעיל את המנגנון הקבוע בסעיף 218 (א) לחוקה לבצע משאל בקרב חברי המפלגה" (פסק הדין).

ח"כ מרב מיכאלי: "לא למחטף, לא לעסקנות. כן לדמוקרטיה, כן לפריימריז בקרב המתפקדות והמתפקדים. אני מודיעה על התמודדותי על תפקיד יו״ר מפלגת העבודה. כי הגיע הזמן להחזיר את ה א מ ת לפוליטיקה" (טוויטר).

ארגון נוער העבודה: "תנועת נוער העבודה מברכת על החלטת בית המשפט והתמיכה בדרך הדמוקרטיה בה אנו דוגלים.ות. בית המשפט המחוזי קיבל בחיוב את עתירתה של חברת הכנסת מרב מיכאלי ובכך ניסיון ביטול הפריימריז במפלגה בוטל. כעת, מה שנשאר הוא להרים ולשקם יחד את מפלגת העבודה ולקיים הליך בחירות דמוקרטי" (טוויטר).

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: ״פסק הדין יילמד ותתקבל החלטה בהמשך״.

מפלגת העבודה

להורדה החוקה כקובץ PDF pdf לחצו פה.

"גוש אמונים היא סרטן לרקמה הדמוקרטית של מדינת ישראל. תופעה של גוף שלוקח את החוק לידיים. מעטים המקרים בתולדות היהדות, שחבורה פרועה שכזאת נוטלת לעצמה מנדט בשם שמים, ופורצת אל הרחובות בגסות רוח להטיל אימה וטרור. התביישתי שאנחנו יכולים להידרדר לשפל כזה"
יצחק רבין, פנקס שירות, 1976

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.
יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי