מפת אזורי העדיפות הלאומית תשונה לטובת הפריפריה, נגב וגליל

Thank you for rating this article.

בישיבת הממשלה שהתקיימה היום הבהרנו באופן חד משמעי - מפת אזורי העדיפות הלאומית תשונה.

דרשנו וקיבלנו התחייבות לקיום עבודה משותפת בחמשת החודשים הקרובים, במסגרתה נשים דגש על יישובי הפריפריה, הנגב והגליל, תוך שינוי סדרי העדיפויות שהיו עד כה במפת אזורי העדיפות בשנים האחרונות.

השר עמר בר-לב: "העמדה שלנו שיש חלקים מסויימים שאנחנו לא מקבלים שהם בראש סדר העדיפות הלאומי (יו״ש). אני נגד ההארכה של התקופה ב-6 חודשים״ (מוריה אסרף, טוויטר) והוסיף, "מדובר בהארכה של 3 חודשים של הצו הקיים, ולכן נצביע בעד. עם זאת, ישנם יישובים שמוגדרים בעלי עדיפות לאומית שאנחנו חושבים שצריכים לצאת מהרשימה, בעיקר התנחלויות, ויש יישובים שצריך להוסיף. על כך נעבוד לקראת ההחלטה הבאה" (גלי צה"ל, טוויטר).

השר נחמן שי: "ניאבק בתוך הקואליציה, בלי לפרק אותה, כדי לשנות את המפה ולתת את הדגש והשינוי הראוי והנכון לאלה שמתגוררים בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל" (גלי צה"ל, טוויטר).

המזכ"ל ערן חרמוני: "הורדת ההתנחלויות המבודדות שמחוץ לגושים ממפת סדרי העדיפות הלאומית, היא אינטרס רב זירתי שכן הרחבתם: ביטחונית - עוול על הצבא. דמוגרפית - תביא למדינה דו לאומית. מדינית - תפגע בישראל. כלכלית חברתית - באה על חשבון משאבים שיש להקצות לפריפריה החברתית, גליל ונגב. פוליטית - לא תוסכם בממשלה החדשה" (טוויטר),

"גרעון מינימלי ... לא צריך להיות יעד כלכלי. היעדים הכלכליים הם צמיחה, צמצום פערים והורדת היקף האבטלה"
ד"ר אסתר אלכסנדר

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 10.6.24, העבודה-מרצ עם 9 מנדטים, בראשות יאיר גולן
למעקב סקרים

יצחק רבין - 2015

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי