יו"ר העבודה על ההסכם עם מרצ

Thank you for rating this article.

הועידה ה – 11 של מפלגת העבודה תתכנס בקרוב. הוועידה תעסוק באישור ההסכם עם מרצ, בתיקוני חוקה נדרשים, ובמרכזה נעסוק בדיונים אידאולוגים לגיבוש תפיסות מעודכנות של "הדמוקרטים" בכל התחומים החיוניים לעתידנו במדינה, כחברה וכעם. שיח ערכי מתמשך הוא נשמת אפה של תנועה אידאולוגית.

אני גאה בהסכם עם מרצ. התחייבתי על איחוד המפלגות לאורך כל התמודדותי על ראשות "העבודה". זה הישג דרמטי. תמיד יהיו כאלה שיטענו, כי היו יכולים להשיג תוצאה טובה יותר, אבל מדובר בתוצאה הגונה, טובה וראויה ואני מברך עליה. לאווירה, לעיתוי, ליצירת המומנטום הציבורי – לכל אלה חשיבות מרחיקת לכת, והעת הנכונה היא עכשיו.

ראשית, תיקנו ליקוי חמור - האיחוד עם מרצ. אילו האיחוד היה יוצא לפועל לפני הבחירות הקודמות, ייתכן שלא היתה קמה ממשלת ה – 64 - ממשלת האסון והמחדל.

איחוד מסגרות הוא עניין מורכב, ואיחוד מפלגות פוליטיות מורכב במיוחד. נכון לעסוק באיחוד מבעוד מועד, ולתת את הזמן הראוי לגיבוש אידיאולוגיה משותפת, היכרות בין-אישית, והרגלי עבודה מחברים.
ההסכם יתפרסם ביממה הקרובה באתר האינטרנט של המפלגה לעיון חבריה ולעיון צירות וצירי הוועידה.

אבקש להתייחס בקצרה לחלק מהנקודות שעלו:

הבטחות הייצוג

מועמדות ומועמדי מרצ לכנסת ה – 26 ייבחרו בפריימריס בקרב כלל מתפקדות ומתפקדי המפלגה. יינתנו למרצ הבטחות ייצוג חד-פעמיות בשיעור של 25% מקרב הרשימה (מקומות: 4,8,12,16). מרצ נמדדת בכל הסקרים באזור ה – 4 מנדטים. מדובר בהישג חשוב, שכלל לא בטוח שניתן היה להגיע אליו אילו ההסכם לא היה נחתם כעת. דמיינו מה עלול היה להתרחש אם לא היינו מגיעים להבנות.
חיבור עכשיו: החיבור עם מרצ נדרש מזמן. החיבור מאפשר לנו להקים מסגרת משותפת אמיתית, להקים בית פוליטי רחב, לצבור ניסיון בעבודה משותפת והרמונית, להיערך למיקסום היכולות בבחירות שיגיעו מהר ככל האפשר, ולהציג למחנה כולו התנהלות פוליטית אחראית ואופטימית. זהו הבסיס להרחבת השורות. שבעים אחוזים מהרשימה פנויים לחלוטין לבחירת החברות והחברים וגם הבטחות הייצוג למרצ ייקבעו בבחירות אלה.

סוגיית החוב של מרצ

למפלגת העבודה ולמרצ הסדרי חוב – כל אחת בנפרד. ההסכם קובע במפורש שכל מפלגה תישא בחובותיה בעצמה. לצורך עמידת מרצ בהתחייבויותיה, תוקצה לה יחידת מימון אחת לטובת עניין זה בלבד. הכנסותיה של מפלגת העבודה ממימון מפלגות לא תפגענה.
נציגות מרצ בוועידה ובמוסדות: לאחר אישור ההסכם יצטרפו נבחרי מרצ לוועידה בשיעור של 25%. גם הסדר זה הוא חד פעמי. ראשי צעירי מרצ ונוער מרצ יכהנו לצד אלה של העבודה ויחד יקימו את ההתארגנות במסגרת "הדמוקרטים" עד לקיומן של בחירות משותפות לתפקידים אלה. למרצ תהיה נציגות של שני חברים (חבר וחברה) בהנהלת המפלגה.

השלטון המקומי

כל סיעות מרצ בשלטון המקומי יהפכו לסיעות "הדמוקרטים" ויהוו סיעות יציגות לצד אלה של העבודה.
בכל תפקידי נהגתי בשקיפות. בשיח פתוח ובישירות. אני מציע לכולנו לעסוק בעובדות, להסתכל קדימה ומעל לכל לדבוק באופטימיות שבלעדיה לעולם לא תהיה תקווה.
על כולנו מוטלת אחריות כבדה ליצירת חלופה שלטונית ראויה, מקצועית, ליברלית ודמוקרטית. זו אחריות כבדה שיורדת לנימי ביטחון המדינה ושלום אזרחיה.
אני משוכנע שיחד נעשה את מה שנכון, ראוי ונדרש.

שלכם,
יאיר.

"עוני זה לא רק לחם. זה מושג רחב. מי שתופש את בעיית העוני כבעיית לחם הוא צר אופקים. עוני הוא בתרבות בחינוך בתעסוקה. עוני הוא בסולידריות ובעוצמה פנימית"
עמיר פרץ

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.6.24, העבודה-מרצ עם 11 מנדטים (N12), העבודה 5 ומרצ 4 מנדטים (מעריב)
למעקב סקרים

יצחק רבין - 2013 אוניברסיטת תל-אביב

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי