מצע העבודה שוויון לקהילה הגאה ולמאבק בהומופוביה בכנסת ה-25

Thank you for rating this article.

מצע מפלגת העבודה לכנסת ה-25 בראשות מרב מיכאלי - בית של גאווה - ​תוכנית‭ ‬מפלגת העבודה לקידום השיוויון לקהילה הגאה ולמאבק בהומופוביה.

מפלגת העבודה מובילה בעשורים האחרונים את המאבק לקידום השוויון לקהילה ​הגאה בישראל וכנגד גילוי האלימות, האפליה, וההדרה על רקע מגדרי ועל רקע של זהות מינית. זאת, כחלק מתפיסת העולם הסוציאל-דמוקרטית המדגישה את זכויות האדם בדגש על ערך השוויון ואת הקשר ההדוק בין ההגנה עליהן לבין קידום צדק חברתי, צמצום פערים, בטחון כלכלי ותעסוקתי ושוויון הזדמנויות.

בשנים האחרונות, בצד ההישגים החשובים של הקהילה הגאה אנחנו עדים לגל עכור של הומופוביה. וניסיונות להדוף לאחור את השיגיה החשובים של הקהילה הגאה. בכנסת החולפת בהובלת חברת הכנסת אבתיסאם מראענה נעמדנו לצידם של קהילת הלהט"ב בנות ובני החברה הערבית ולצד חסרי המעמד ומפלגת העבודה תמשיך לעמוד כחומה בצורה מול גל זה ותאבק בו יחד עם ארגוני הקהילה הגאה ולצידם.

בית של גאווה - ​תוכנית‭ ‬מפלגת העבודה לקידום השיוויון לקהילה הגאה ולמאבק בהומופוביה

כחלק מהמשך המאבק לשוויון, חופש דת ומצפון וצדק חברתי מפלגת העבודה תפעל באופן ממוקד בכנסת ה-25 ובממשלה הבאה להשגתם של היעדים הבאים:

 • תכנית סיוע לטרנס*
  גיבוש תכנית בין משרדית לסיוע לטרנס* הכוללת בין השאר הפעלת מוקד תעסוקה ייעודי, מרכזי הכשרה מקצועית, ייעוץ והכוונה, מתן עדיפות בדיור ציבורי והקמת מסגרות של דיור מעבר, גיבוש קווים מנחים למוסדות חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי.
 • מאבק באלימות מינית
  גיבוש תוכנית בין משרדית למאבק באלימות מינית בקהילה הגאה, העלאת המודעות ומתן סיוע לנפגעים, בשיתוף עם ארגוני הקהילה, תוך הקצאת תקצוב ממשלתי ייעודי.
 • תמיכה בקהילה הגאה הערבית
  הרחבת המענה לקהילה הגאה הערבית בישראל באמצעות הפעלת מוקדי סיוע ייעודיים, הקצאת סל מיגון לסיוע לצעירים.ות תחת איום, תכנון ותקצוב הקמת מקלטים ודירות מעבר, הפעלת מרפאה ושירותי ייעוץ בשפה הערבית, תקצוב
  מרפאות ומוקדי ייעוץ לטיפול אנונימי (כדוגמת מרפאות "רופאים לזכויות אדם"), עידוד פעילות ארגונים אזרחיים בחברה הערבית.
 • מענקים לאזרחים גאים ותיקים
  גיבוש תוכנית ייעודית למענים לבדידות בקרב אזרחים ואזרחיות גאים.ות בגיל הזהב לרבות הקמת מרכזי יום ופעילות, מרפאה ייעודית לגיל השלישי, תוכניות התנדבות וקשר בין דורי.
 • הורות גאה
  תיקוני חקיקה להכרה בהורות של בן/בת הזוג מרגע הלידה ולמתן אפשרות לאימוץ ארצי לזוגות בני אותו המין.
 • שוויון בדיור
  תיקוני חקיקה לאיסור אפליה בהשכרה ובמכירה של דירות.
 • חופש בחירה בנישואין וזוגיות
  תיקוני חקיקה להסדרת נישואין אזרחיים בישראל.
 • מאבק בהתמכרות
  גיבוש תוכנית בין משרדית למאבק בתופעת ההתמכרויות ושימוש יתר בסמים בדגש על העלאת מודעות והפעלת תוכניות טיפול, גמילה ושיקום ייעודיות לקהילה.
 • תכנית לאומית לטיפול סוציאלי-פסיכולוגי ולשיקום של גברים אלימים
  נפעיל תכנית לאומית לטיפול סוציאלי-פסיכולוגי ולשיקום של גברים אלימים, שימנע מהם לחזור ולנהוג בצורה אלימה נגד נשים.
 • קביעת‭ ‬איסור‭ ‬מפורש‭ ‬על‭ ‬טיפולי‭ ‬המרה‭. ‬
 • תקצוב
  הכפלת התקציבים הייעודיים לטובת הקהילה הגאה במשרדי הממשלה השונים ועיגון התקציב בבסיס תקציב המדינה לשנים 2023-2024 לרבות תקציב פעילות ארגון איגי, מסגרות צעירים נוספות ותקציב ייעודי לפעילות חינוכית.

למצע העבודה המלא לכנסת ה-25, בקישור.

מפלגה שרוצה להתמודד על השלטון לא יכולה להיות מפלגה לא דמוקרטית. ההיסטוריה לא משקרת. מעולם לא כבשה רשימה פרטית, של איש כזו או אחר, את השלטון בישראל.
מרב מיכאלי, 24.1.2021

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.6.24, העבודה-מרצ עם 11 מנדטים (N12), העבודה 5 ומרצ 4 מנדטים (מעריב)
למעקב סקרים

יצחק רבין - 2014 C

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי