העבודה בת 52

Thank you for rating this article.

יו שורטי איטס מיי בירת'דיי, כבר 52 שנה נותנת עבודה!

השנה אני חוגגת עם החברות הקרובות מרצ וגשר, נתחיל בבראנצ' מפנק בחדר האוכל של ההסתדרות, נמשיך לספא בצימר של התנועה הקיבוצית ובערב נצא להרים במסדרונות הכנסת. ומה נרצה כמתנה? תכלס? פשוט שתלכו עם האמת שלכם.

מפלגת העבודהאם אתם רואים עצמכם במרכז שמאל, הצטרפו אלינו למאבק להחלפת השלטון ולהחזרתה של ישראל להיות מדינה צודקת, סולידרית, ושוויונית יותר, ששמה אתכם האזרחים בראש סדר העדיפויות.

יאללה, זזה לקבל נשיקה נטולת שפם מעמיר. נתראה בחגיגות ה-53.

המפלגה נולדה מאיחוד בין מפא"י, אחדות העבודה ורפ"י, בינואר 1968. היו"ר הראשון של המפלגה היה ראש הממשלה לוי אשכול, ומאז כיהנו מטעמה עוד 4 ראשי ממשלה: גולדה מאיר ז"ל, יצחק רבין ז"ל, שמעון פרס ז"ל ואהוד ברק. מאז רצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל ועד שנת 2020, הוחלף יו"ר המפלגה 11 פעמים. מאז זכתה ב-44 מנדטים בבחירות 92', המפלגה מצויה במגמת ירידה כמעט רציפה, ובבחירות האחרונות הגיעה לשפל של 5 מנדטים (מתוך 6 של העבודה-גשר). ;9 שנים שהמפלגה נמצאת באופוזיציה (מאז פרשה מממשלת נתניהו השנייה) - תקופת הזמן הארוכה ביותר שבו לא הייתה בשלטון (או חברה בקואליציה) [מקור: המכון הישראלי לדמוקרטיה].

===

מעמוד הפייסבוק של מפלגת העבודה

"דור מחדש ויוצר איננו זורק אל גל האשפה את ירושת הדורות. הוא בוחן ובודק, מרחיק ומקרב ויש שהוא נאחז במסורת הקיימת ומוסיף עליה"
ברל כצנלסון, מקורות לא אכזב - דבר 1934

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מאמרים דומים

יצחק רבין - שיר לשלום

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי