הירגעו עם ההספדים לעבודה

Thank you for rating this article.

... גדלתי במפלגת העבודה, צמחתי והתחנכתי על ערכי תנועת העבודה, אני מזדהה עם הדרך שהתוו גדולי מנהיגיה ועם שלושת הדגלים: דגל הביטחון והשלום, הדגל הכלכלי הדואג לציבור העובדים והעובדות והדגל המתייחס לבית המשפט העליון.

michal biranאלו הנושאים שנמצאים בלב העשייה שלנו וכך פועלת "העבודה" בכל שנותיה במערכת הפוליטית הישראלית ולראיה - חברי הכנסת של המפלגה מדורגים שוב ושוב, במקומות הראשונים על פי שלל מדדים, שנה אחרי שנה, כחברי הכנסת הכי חברתיים, שעובדים באמת למען הציבור. בכך, אנחנו שונים למשל, מחברת הכנסת אורלי לוי או מהשר משה כחלון שרוצים להתהדר בעשייה ובדימוי חברתיים, אך ברגעי האמת, הם לא נמצאים בצמתים החשובים.

...

נכון, זה לא קל וזוכה ללעג וביקורת, אך הביקורות מוקדמות וההספדים מיותרים. ישנו מיעוט קטן וקולני בתוך מפלגת העבודה שפועל כנגד רצון רוב החברים בה, ומקבל הדהוד לא פרופורציונלי ביחס למספרו האמיתי, אך הוא מיעוט.

באשר ליו"ר המפלגה, לפעמים התחושה היא שחברי הכנסת שלנו נוהגים ביושב הראש, קצת כמו גוף שתוקף את עצמו בעת מחלה אוטואימונית. אני חושבת שהגיעה השעה להבין שהניסיונות לעריפת ראשים, רק מחלישים אותנו.

הייתי הח"כית הראשונה שתמכה פומבית במנהיגותו של אבי גבאי, וגם היום - אני חושבת שקיבלתי את ההחלטה הנכונה. אני מכירה את גבאי מתוך העשייה שלו ומתוך המחוייבות האדירה לציבור, לשינוי הנדרש ולחילופי השלטון. ראיתי אותו פועל על מנת לחולל שינוי ממשי בסוגיית הבריאות הציבורית, הוא לא הסתפק באמירות כלליות, אלא סייר בעשרות בתי חולים, תיחקר את המנהלים, ירד לפרטי הפרטים של צרכי הצוותים הרפואיים במקום ולמד את הנושא לעומק ואז הגיש תכנית מסודרת לעילא. אבי גבאי הוא אדם יסודי. הוא קודם כל מקשיב, ורק אז עושה.

ראיתי כל מיני ניסיונות בעבר להספיד את העבודה, אך תנו קרדיט לציבור, הוא חכם ויבחר במי שמייצג בעבורו את התקווה לשינוי ואת מי שנאבקים עבורו כל השנה. עובדה: רק ביומיים הצטרפו אלינו 3,500 אנשים, רובם צעירים. גם הם מבינים כי ייאוש הוא לא תכנית עבודה, ושביקורות מושחזות הן לא חזון להציג לעם ישראל. עשייה, לעומת זאת, היא כן תכנית עבודה.

הציבור שבע ועייף מממשלה שפגעה בו, שחמסה את זכויותיו, שהובילה אותנו לקיפאון מדיני ולפגיעה כלכלית. אנשים עובדים יותר, אך נשארים עניים ואת זה אנחנו נתקן.
למפלגת העבודה יש תפקיד חברתי משמעותי בעיצובה של מדינת ישראל 2019 והיא בעלת שורשים היסטוריים מפוארים בתור זו שייסדה את המדינה.

תירגעו עם ההספדים. גם הפעם, אנחנו נשכיל לצלוח את המשבר הזה, כפי שצלחנו משברים קודמים ונמשיך לשרטט לציבור הישראלי חזון, ניתן לו תכניות עבודה, כלים ודרך.

===

הטור המלא, באתר מאקו

"ביטחוננו תלוי בשלום בין יהודים לערבים בארץ ישראל ובינינו לבין מדינות ערב ... ולשם כך מוצדק לשלם מחיר כבד"
ברל כצנלסון, 1938

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 10.6.24, העבודה-מרצ עם 9 מנדטים, בראשות יאיר גולן
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי