לא מתמודדת לראשות המפלגה

Thank you for rating this article.

ביום רביעי, 12/6, בשעה 00;17, תתכנס ועידת מפלגת העבודה, שבה יקבע אם המפלגה שלנו היא מנוח שאפשר כבר להכריז על פטירתו, או שיש לנו תקומה ותקווה (שגם הדרך אליה לא פשוטה).

שימו לב שאני היחידה מבין חברי הכנסת שאינה מתמודדת/שוקלת להתמודד על ראשות המפלגה. גם איני יודעת עדיין במי אתמוך. ולכן קל להבין שהעמדה שלי לא נגועה, אפילו בתת ההכרה, באינטרס כלשהו.

אני קוראת לכל צירה וציר ועידה לפנות את הזמן ולהגיע. הרבה פעמים יש לכם פטור מוועידות משעממות. זה לא המקרה, ויש לכם צו גיוס ממני. בואו והצביעו בעד הדמוקרטיה ובעד התקווה: פריימריס ליו"ר המפלגה בקרב 60 אלף חברי המפלגה, ולא בתוך הועידה, שהיא פורום פוליטי מצומצם, עם חלוקת כוח שאינה משקפת את המציאות הציבורית.

לבטל פריימריז ליו"ר, בפעם הראשונה מאז 1992 (אז ניצח רבין את פרס בפריימריז הראשונים במדינה) – זה לתקוע מסמר אחרון בארון המתים של המפלגה הרמוסה שלנו, ואיוולת פוליטית. צמחה אצלנו, למרבה השמחה, עתודה צעירה מוכשרת ופופולארית. בחירות בוועידה משמען לחסום אותם בכוח. אותם, וכל מתמודד חדש מבחוץ שירצה להתמודד. אז יתכבדו כל מי שרוצים להתמודד – וילכו לפריימריז.

עוד הצעת החלטה שתובא לאישור הועידה היא צילום מצב של תוצאות הפריימריס האחרונים לחברי הכנסת. (למעט השריונים של טל רוסו, חיים ילין ויעל כהן-פארן, שהודיעו כי הם מוותרים על השריון). מבקשת שתצביעו בעד ההצעה. זו רשימה שבניגוד ליו"ר שנבחר לפני שנתיים וחצי וממילא הודיע מרצונו על פריימריז - נבחרה רק עכשיו בפריימריז ועל ידי כלל המתפקדים; זו רשימה שלדעת הכל היא מצויינת; וגם: נוצר מצב לא הגיוני, שהמעטים (לצערי) שנכנסו באמצעותה לכנסת, הספיקו לכהן חודש אחד בלבד! הצביעו בעד צילום מצב הרשימה.

===

מתוך הדיוור של ח"כ יחימוביץ'

"אבל העיקר הוא העם. תחיית העם קודמת לגאולת הארץ. אנחנו מעמידים את הכל על העם."
א.ד. גורדון, עם אדם

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין - ידיעות אחרונות

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי