סקר הפריימריז הגדול

להצבעה

מי יהיה יו״ר העבודה?

הצביעו | השפיעו

לא מתמודדת לראשות המפלגה

Thank you for rating this article.

ביום רביעי, 12/6, בשעה 00;17, תתכנס ועידת מפלגת העבודה, שבה יקבע אם המפלגה שלנו היא מנוח שאפשר כבר להכריז על פטירתו, או שיש לנו תקומה ותקווה (שגם הדרך אליה לא פשוטה).

שימו לב שאני היחידה מבין חברי הכנסת שאינה מתמודדת/שוקלת להתמודד על ראשות המפלגה. גם איני יודעת עדיין במי אתמוך. ולכן קל להבין שהעמדה שלי לא נגועה, אפילו בתת ההכרה, באינטרס כלשהו.

אני קוראת לכל צירה וציר ועידה לפנות את הזמן ולהגיע. הרבה פעמים יש לכם פטור מוועידות משעממות. זה לא המקרה, ויש לכם צו גיוס ממני. בואו והצביעו בעד הדמוקרטיה ובעד התקווה: פריימריס ליו"ר המפלגה בקרב 60 אלף חברי המפלגה, ולא בתוך הועידה, שהיא פורום פוליטי מצומצם, עם חלוקת כוח שאינה משקפת את המציאות הציבורית.

לבטל פריימריז ליו"ר, בפעם הראשונה מאז 1992 (אז ניצח רבין את פרס בפריימריז הראשונים במדינה) – זה לתקוע מסמר אחרון בארון המתים של המפלגה הרמוסה שלנו, ואיוולת פוליטית. צמחה אצלנו, למרבה השמחה, עתודה צעירה מוכשרת ופופולארית. בחירות בוועידה משמען לחסום אותם בכוח. אותם, וכל מתמודד חדש מבחוץ שירצה להתמודד. אז יתכבדו כל מי שרוצים להתמודד – וילכו לפריימריז.

עוד הצעת החלטה שתובא לאישור הועידה היא צילום מצב של תוצאות הפריימריס האחרונים לחברי הכנסת. (למעט השריונים של טל רוסו, חיים ילין ויעל כהן-פארן, שהודיעו כי הם מוותרים על השריון). מבקשת שתצביעו בעד ההצעה. זו רשימה שבניגוד ליו"ר שנבחר לפני שנתיים וחצי וממילא הודיע מרצונו על פריימריז - נבחרה רק עכשיו בפריימריז ועל ידי כלל המתפקדים; זו רשימה שלדעת הכל היא מצויינת; וגם: נוצר מצב לא הגיוני, שהמעטים (לצערי) שנכנסו באמצעותה לכנסת, הספיקו לכהן חודש אחד בלבד! הצביעו בעד צילום מצב הרשימה.

===

מתוך הדיוור של ח"כ יחימוביץ'

"אם תבינו שהשבת ניתנה לישראל, ולא ישראל לשבת — נוכל לחיות ולפעול יחד"
דוד בן-גוריון, 17.10.1950

הרשמה לעדכונים

סקר הפריימריז 2024

להצבעה

הסקר הגדול של המתמודדים ליו״ר

הצביעו | השפיעו

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-42,576
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 19.5.24, העבודה-מרצ עם 8 מנדטים (בראשות יאיר גולן), מרצ 4 והעבודה 0 מנדטים.
למעקב סקרים

יצחק רבין - 2013 שלום עכשיו

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי