סקר הפריימריז הגדול

להצבעה

מי יהיה יו״ר העבודה?

הצביעו | השפיעו

יחי האחד במאי! לחיי מדינת שוויון, רווחה וסולידריות

Thank you for rating this article.

היום ה-1 במאי, חג הפועלים.

יחי האחד במאי! לחיי מדינת שוויון, רווחה וסולידריות.

יש שיגידו שהיום הזה מיושן, אך בעולם העבודה של ימינו יום זכויות האדם העובד אקטואלי מתמיד, עבורי הוא לא רק יום חג אלא יום מאבק למען חברה שוויונית והוגנת עבור כל עובד ועובדת.

השחיקה המתמשכת במעמד העובדים, הקולות נגד זכות ההתארגנות וזכות השביתה, תנאי העסקה ותנאי שכר הולמים, כניסה של צורת העסקה פוגענית של כלכלת פלטפורמות/אפליקציות המסירות כל אחריות מצד המעסיק וכל זכות עבור העובד והעמקת ההעסקה הקבלנית אל תחומים רבים וחיוניים, הופכים את היום הזה לחשוב אף יותר.

בימים אלה ממש אנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים להעלות מן האוב את הרעיון לפגוע בזכות השביתה. לחייב בוררות "בשירותים חיוניים". שוב מתנפלים על הוועדים הגדולים כדי לייצר דה לגיטימציה לעבודה המאורגנת, לרשת הביטחון הכי חשובה שיש לעובדים וכמובן, מתוך חשש מפני מטרית ההגנה שהועדים "הגדולים" יכולים וצריכים להעניק לעובדים המוחלשים ביותר. זו תקופה בה העבדות המודרנית משגשגת תחת המילים המכובסות חברות השמה, חברות כוח אדם ועובדי קבלן.

ההצעה לסדר האחרונה שהעברתי במועצת העיר חיפה, שבוע לפני השבעתי לכנסת ישראל, היא העסקתן הישירה של מנקות הרשות- לשמחתי ההצעה עברה פה אחד, היה ברור לכולנו שזה הדבר הנכון לעשות מוסרית וערכית ובטח כנבחרי ציבור.

כשנכנסתי לכנסת ישראל, היה לי ברור שהנושא המרכזי אותו אני רוצה לחזק ולקדם הוא זכויות העובדים והעבודה המאורגנת, במשך 7 שנים הייתי פעילה בהתנדבות בארגון עובדים, למדתי שם יותר מבכל מקום אחר, על חברה צודקת, רווחה, אהבת אדם והכי חשוב- סולידריות!

בלשכתי יש דלת פתוחה בפני כל ועד או עובד/ת זאת גם ההזדמנות להזמין אלינו ואנו נסייע ככל שנוכל.

אלו כל התארגנויות העובדים שנפגשתי ועמדתי איתם בקשר בשנה האחרונה:

הסתדרות המורים, ועד מורות שלבים, ועדי נהגי התחבורה הציבורית בכח לעובדים, איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עובדי אלפא, אל על, מלווי נכי צה"ל, מפעל נשר, ועד מורות התלן, ועד משגיחי הכשרות, ארגון 'מרשם' מתמחים רפואיים, איגוד העו"ס, מטפלות המשפחתונים, ועד עובדות הצהרונים בירושלים, המתמחים המשפטיים, עובדי ערוץ הכנסת, איגוד קציני הים, אקט- איגוד עובדי קולנוע וטלוויזיה, ועד עובדי קופ"ח מכבי, ועד עובדי זארה, איגוד עובדי השמירה והניקיון, ועד זוגלובק, ועד מפעל פרי גליל, ועד מפעל לוריאל מגדל העמק, ועד ממצי משאבים ברשויות המקומיות, ועד עובדי בז"ן, ועד עובדי משרד החוץ, ועד עובדי תכנית 'פותחים עתיד', ועד חסות הנוער, קואופרטיב הניקיון, הסתדרות הגמלאים, נעמ"ת, ההסתדרות הכללית החדשה, כוח לעובדים.

יחי האחד במאי!

לחיי מדינה של שוויון, רווחה וסולידריות.

===

מעמוד הפייסבוק של נעמה לזימי

"צריך להיות אדם שכל הזמן פועל למשהו ואני אומר אתה תמיד גדול כגודל העניין שאתה משרת ואתה נהייה קטן אם אתה משרת רק את עצמך"
שמעון פרס, ראיון ב-YNET יולי 2005

הרשמה לעדכונים

סקר הפריימריז 2024

להצבעה

הסקר הגדול של המתמודדים ליו״ר

הצביעו | השפיעו

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-42,576
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 19.5.24, העבודה-מרצ עם 8 מנדטים (בראשות יאיר גולן), מרצ 4 והעבודה 0 מנדטים.
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי