סקר הפריימריז הגדול

להצבעה

מי יהיה יו״ר העבודה?

הצביעו | השפיעו

מפלגת אחוז החסימה

Thank you for rating this article.

השילוב, בין פריכות מצביעי המפלגה (רק 30% ממצביעי מפלגת העבודה בבחירות 2021 בטוחים כי שוב יצביעו עבורה) לנושא המרכזי של הבחירות לא מבשר טובות למפלגת העבודה בהנהגת מיכאלי, שמיצבה את מפלגת העבודה כמפלגת נישה. בלי אמירה ברורה והחלטית בנושאים המדיניים והבטחוניים.

אסור שהמפלגה שהקימה את המדינה תעלם מהמפה הפוליטית.

מפלגת העבודה זוכה בסקרים המקדימים רק לחמישה מנדטים ברוב הסקרים. אולם הסוקרים בודקים לא רק את ההצבעה של הנסקרים אלא גם את בטחונם שההצבעה הזו תהיה בקלפי עצמה. מהנתונים שפורסמו ב-13.7.22 ברדיו 103, בראיון עם השרה מרב מיכאלי, יו"רית מפלגת העבודה, עלה הנתון המדהים: רק 30% ממצביעי מפלגת העבודה בבחירות 2021 בטוחים כי שוב יצביעו עבורה. בהשוואה ל-90% ממצביעי יהדות התורה ו 81% ממצביעי ש"ס.

המשמעות היא כמעט ברורה. מרב מיכאלי מיצבה את מפלגת העבודה כמפלגת נישה. בלי אמירה ברורה והחלטית בנושאים המדיניים והבטחוניים. בלי שום מאמץ ניכר להחזיר קהלים גדולים מאוד, שהצביעו עבור המפלגה רק לפני מספר שנים. משמעות מיצוב המפלגה כנישה מניע את מצביעי המפלגה לנדוד למפלגות שראשיהן עשויים להיות ראשי ממשלה, יש עתיד וכחול לבן-תקווה חדשה. יתרה מכך, גם הנושא המרכזי של הבחירות בנובמבר, לפחות מבחינת "גוש השינוי", הוא המאמץ ליצירת אלטרנטיבה לבינימין נתניהו, העלול להיות ראש הממשלה הבא.

סקרי העומק האלו הניעו גם את הפרשנית הפוליטית ‎טל שלו ב-103FM , להצהיר: "יכול להיות שמפלגת העבודה בסכנה יותר גדולה מאשר מרצ, כי בוחרי מרצ נאמנים הרבה יותר למותג". ‎סקר מה-13.7.22, שערך מכון "מדגם" בראשות מנו גבע עבור מפלגת מר"צ מצביע על כך שחזרתה של זהבה גלאון לזירה הפוליטית מחלצת את מרצ מאזור אחוז החסימה - על חשבון מרב מיכאלי ומפלגת העבודה.לפי הסקר במקרה שזהבה גלאון עומדת בראשות מרצ - היא מקבלת 6 מנדטים - על חשבון מרב מיכאלי ומפלגת העבודה שמקבלת-4 מנדטים בלבד.

השילוב, בין פריכות מצביעי המפלגה לנושא המרכזי של הבחירות לא מבשר טובות למפלגת העבודה בהנהגת מיכאלי.

ערן חרמוני מציב אלטרנטיבה אחרת לגישת "מפלגת הנישה": "במידה ואנצח בפריימריז אפעל להעמדה בראש הרשימה מנהיג עם עבר בטחוני מרשים ביותר, אשר הביע נכונות למהלך כזה. בראיון באחד מכלי התקשורת ערן הסביר כי "סקר פנימי מראה שעם מנהיג זה בראש הרשימה-נקבל מספר מנדטים דו-ספרתי". השילוב המנצח, בין ראש רשימה פופולרי ליו"ר מפלגה עם ניסיון פוליטי של יותר משני עשורים, יאפשר החזרת מפלגת העבודה לתודעה כמפלגת שלטון עתידית ובמקביל שיקום מפלגת העבודה, שסבלה מנטישה המונית של המחוזות, המגזרים והפריפריה.

אסור שהמפלגה שהקימה את המדינה תעלם מהמפה הפוליטית.

"הצבא איננו ארגון דמוקרטי זה הארגון הבלתי-דמוקרטי היחיד שהדמוקרטיה שומרת כדי להגן על עצמה"
שמעון פרס, ראיון ב-YNET יולי 2005

הרשמה לעדכונים

סקר הפריימריז 2024

להצבעה

הסקר הגדול של המתמודדים ליו״ר

הצביעו | השפיעו

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-42,576
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 19.5.24, העבודה-מרצ עם 8 מנדטים (בראשות יאיר גולן), מרצ 4 והעבודה 0 מנדטים.
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי