תומכי העבודה, לכו להתפקד!!!

Thank you for rating this article.

הציבור הישראלי הוא אכפתי, יוזם ומעורב ויש לו אפשרות להביא שינויים במדינה. אולם אם בעבר הצליח הציבור לגרום לשינויים באמצעות הפגנות, היום כלי זה להשפעה התמסמס.  כדי באמת להשפיע על מה שקורה, על כל אחד ואחד מאיתנו, להיות מעורב פוליטית. רק באמצעות מעורבות פוליטית רחבה נוכל לשנות. מי שלא בחר בבחירות האחרונות, לא הייתה לו זכות להפגין נגד הממשלה לאחר המלחמה. לא הייתה לו זכות לבקר אותה כי הוא לא ניצל את ההזדמנות הדמוקרטית שניתנה לו לבחירת מנהיגות אחרת.

לבחירות בישראל יש משמעות לגבי החיים של כל אחד מאיתנו. בחירתו של יצחק רבין ולא של יצחק שמיר בבחירות ב-1992 השפיעה על החיים של כל אחד באופן אישי ושינתה אותם. כדי שהציבור הישראלי יוכל להשפיע על המנהיגות ועל מה שקורה בצמרת השלטון הוא חייב להיות לקחת חלק בתהליכים הדמוקרטיים הפתוחים בפניו. כל אזרח צריך לבחון את המפלגות הקיימות (ולא להוסיף מפלגות קיקיוניות המתאימות לרגע נתון), להחליט איזו מפלגה מתאימה יותר מהאחרות להשקפת עולמו ולדאוג שתהיה, לו אישית, השפעה גם בקביעה מי תהיה המנהיגות של אותה מפלגה.  לשם כך יש צורך בהצטרפות כחבר למפלגה. כדי שלציבור הישראלי תהיה השפעה אמיתית על הפוליטיקה, צריכים מאות אלפי ישראלים להצטרף כחברים למפלגות העיקריות ולחזק את דרכן על ידי בחירת מנהיגות מתאימה. מנהיגות אפשר להחליף, אך השקפת עולם איננו נוטים להחליף מדי ארבע שנים לכן כה חשובה החברות במפלגות. כיום רק מעטים מצטרפים כחברים למפלגות והאקט הזה נראה יוצא דופן אך אם אלפים בודדים יתחילו במעשה, ההצטרפות תתפוס תנופה ותחזק את השפעתו של הציבור הישראלי על מערכות השלטון במדינה. להפגין זה יפה, אך אם ברצוננו באמת להשפיע, יש להצטרף למוקדי ההשפעה העיקריים על השלטון - למרכזי המפלגות העיקריות במדינה.

המחברת הנה ד"ר ומרצה להיסטוריה חברתית וכלכלית של מדינת ישראל באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטה הפתוחה.

"טייקון עצמו צריך לשלם מחיר. אני מסייע קודם כל לחוסכים שבצורה לא אחראית מצאו את חסכונותיהם אצלו בתאגיד. אני מסייע לתאגידים שיחזיקו מעמד ולא יפטרו עובדים. אבל אני כמדינה מסייעת רוצה לקבל נציגות בזה העיקר צריך לעשות".
אהוד ברק, גלובס
על המשבר הכלכלי וחילוץ הטייקונים 26.12.2008

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי