מה זה השטויות האלה - על ההבדלים בין פרץ להרצוג

Thank you for rating this article.

יצא לי תוך פחות משבוע להיות בביקורי הבית של שניים המתיימרים להיות מנהיגי ה"עבודה החדשה", עמיר פרץ ובוז' הרצוג. הראשון בביתו של אילן בן סעדון והשני בפרלמנט השבועי של השכנים ממכבים שכעסו על האורח שתמך באיחוד. האם עמיר פרץ יהיה המנהיג ואולי יהיה זה בוז'י?  הקשבתי לשני המתמודדים עד סוף נאומם וגם שאלתי שאלות, ומה אומר ומה אגיד... אם בוז'י זה המנהיג שיעשה את המהפך שעשה ברק ב-99 , אז מפלגת העבודה בצרות.

לפרץ יזכרו לעד את המשקפת האטומה, וישכחו את ההחלטה ההיסטורית על "כיפת ברזל". לפרץ יזכרו את  התחושות שנכשלנו במלחמה, אבל ישכחו שמדובר רק בתחושות כי עובדה, מי חושש היום להזמין צימר בצפון לחג השבועות? לעמיר יזכרו שבחר להיות שר בטחון אבל ישכחו שבוז'י בוודאי לא הטיפוס לתיק הזה.  עמיר פרץ ידע לשמור על עקרונותיו ולא השתתף בקרקס של ברק עם ביבי, בוז'י... חיפש תירוצים מעולם הפוליטיקאים לתרוץ שהוא נשאר בפנים עד שברק חתך.

עמיר פרץ במשך שעתיים בהם דיבר בחוג הבית במודיעין, נזהר בכבודם של חבריו המתמודדים והקפיד להגיד רק מה הוא חושב ומה הוא עשה ויעשה, אבל בוז'י, לא טרח לעשות כמוהו ובכל הזדמנות הזכיר את המילה כישלון לצד השם  עמיר פרץ. על איזה כישלון אתה מדבר מר בוז'י, שאלתי את האורח הנכבד בפרלמנט מכבים. אבל הוא דילג, אפילו לא באלגנטיות, על השאלה. ככה מקבעים תדמית, ובוז'י הרצוג כמו פוליטיקאי ממולח חזר וחזר על מה שאפילו יריבי המפלגה מבחוץ הפסיקו להגיד זה מכבר.

 כשעמיר פרץ דיבר על הצורך לנגוס מקולות הליכוד בפריפריה, המשיך בוז'י כמו קודמיו שנכשלו בתפיסתם לדבר על נגיסת קולות מ"קדימה". כששאלתי אותו האם לא יותר הגיוני לחתור לשינוי הגושים ולא בתוך הגוש המרכז-שמאל, תשובתו הייתה מגומגמת. ככה לא מרימים מפלגה ועם משחק של משיכת מצביעים בתוך הגוש לא עושים מהפך.

אז איני יודע מי מהשניים יזכה בפריימריז, אבל אם בוז'י יהיה המנצח והמפלגה לא תמריא, עמיר פרץ הבטיח שלא יעזוב, אבל אם פרץ ינצח, בוז'י ניבא ש"המפלגה תתפצל". אז מר בוז'י הרצוג, תן לי סיבה אחת להצביע עבורך.

ווואלה.. איך זה פתאום נראה לי טבעי שעמיר פרץ בא לחוג בית אצל בן סעדון במודיעין ובוז'י בפרלמנט החכמים במכבים. סתם חומר למחשבה.

 

פורסם במקור באתר חדשות מודיעין בבלוג של קובי אור.

"התורה ניתנה לישראל, ולא ישראל — לתורה; בלי ישראל אין תורה, בלי ישראל אין מדינה, ואהבת ישראל קודמת לכל"
דוד בן-גוריון, 17.10.1950

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.6.24, העבודה-מרצ עם 11 מנדטים (N12), העבודה 5 ומרצ 4 מנדטים (מעריב)
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי