להציל את ענף המסעדנות

Thank you for rating this article.

הממשלה חייבת להציל את ענף המסעדנות.

הבוקר קיים יו״ר המפלגה עמיר פרץ פגישה עם השף חיים כהן, נשיא איגוד המסעדנות ושי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדנות, הם שיתפו אותו בהשפעות משבר הקורונה על המסעדנים, האנשים שמאכילים את כל אזרחי ישראל ומספקים לכולנו מקומות לבילוי עם המשפחה והחברים.

העבודה מרצהם קיימו דיון על הפעולות ההכרחיות שימנעו את קריסת ענף המסעדנות וח״כ פרץ פנה לשר האוצר משה כחלון לנקוט בצעדים דחופים להצלת ענף המסעדנות בימי משבר הקורונה.
פרץ כתב לשר כי כדי להציל את ענף המסעדנות בימי המשבר עליו לפעול להקפאת תשלומי מע"מ וביטוח לאומי, לביטול מיסי מעסיקים, לפטור מתשלומים מוניציפאליים (לדוגמא:היתרי שולחנות וכיסאות, מס שילוט והיתרי לילה) ולפיצויים בגין אבדן הכנסות.

ענף המסעדנות בישראל, הסובל גם בימים כתיקונם מקשיים רבים, מעסיק כ-190,000 עובדים בכ-14,000 בתי עסק בישראל. עסקים רבים נאלצים במקרה הטוב לצמצם את פעילותם לכדי משלוחים ובמקרים קשים יותר – להשבית את העסק.

תפקידה של המדינה בימים אלה הוא להעניק את הסעד הדרוש לאלה שהמשבר פוגע בפרנסתם ואף עשוי להביא רבים מהם לפת לחם.

עלינו לחשוב גם על היום שאחרי הקורונה ולפעול להקטנת עוצמת הפגיעה, כדי שגם המעסיקים וגם העובדים יוכלו לחזור לפעילות מלאה לאחר סיומו של המשבר.

===

מעמוד הפייסבוק של מפלגת העבודה

"גוש אמונים היא סרטן לרקמה הדמוקרטית של מדינת ישראל. תופעה של גוף שלוקח את החוק לידיים. מעטים המקרים בתולדות היהדות, שחבורה פרועה שכזאת נוטלת לעצמה מנדט בשם שמים, ופורצת אל הרחובות בגסות רוח להטיל אימה וטרור. התביישתי שאנחנו יכולים להידרדר לשפל כזה"
יצחק רבין, פנקס שירות, 1976

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי