סקר הפריימריז הגדול

להצבעה

מי יהיה יו״ר העבודה?

הצביעו | השפיעו

איחוד מפלגת-העבודה וכחול-לבן

Thank you for rating this article.

אני ויו״ר כחול לבן רא״ל בני גנץ החלטנו הבוקר על דיאלוג להסדרת שיתוף הפעולה בין הסיעות ובין המפלגות.

החלטתי להמשיך בשת"פ אסטרטגי עם בני גנץ ולכן בשלב הראשון, יקבעו הכללים לעבודה משותפת ומתואמת בתוך הכנסת ונדון באפשרות לאיחוד בין הסיעות. בהמשך, יוקמו צוותים שיעבדו על שיתוף פעולה פוליטי והיערכות לקראת מערכות בחירות בעתיד. החלטנו כי ח״כ אבי ניסנקורן וח״כ איציק שמולי יפעלו במשותף לקידום נושאים אלה.

הלכנו לאיחוד כי היתה סכנה שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה. החלטתי להיפרד בנפש חצויה. כיום איננו רואים עין בעין את האופן בו יש לשרת את עם ישראל.

החלטתי לבחון לשרת את הציבור בתוך הממשלה. אני שומע את קולות השבר של אזרחים המפוטרים וחלק לא יהיה להם לאן לחזור, האוכלוסיות המבוגרות בבדידות, חלקם יהיו רעבים בחג הקרוב. העצמאים, שהקימו עסקים, היום הם חסרי אונים. אני איש שמאל סוציאל דמוקרט, כך אפעל, ואני רואה לנכון לשרת את אזרחי ישראל מתוך הממשלה.

רציתי להקים ממשלה בתמיכת המשותפת, אך המהלך לא צלח ומשם הדברים התגלגלו. אין ספק שנעשו טעויות ויתכן שהיה אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר.

"האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה להוקיע אותה לבודד אותה. זו לא דרכה של מדינת ישראל. בדמוקרטיה יכולות להיות מחלוקות אך הכרעה תהיה בבחירות דמוקרטיות ..."
יצחק רבין, נאומו האחרון 4 בנובמבר 1995

הרשמה לעדכונים

סקר הפריימריז 2024

להצבעה

הסקר הגדול של המתמודדים ליו״ר

הצביעו | השפיעו

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-42,576
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 19.5.24, העבודה-מרצ עם 8 מנדטים (בראשות יאיר גולן), מרצ 4 והעבודה 0 מנדטים.
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי