איחוד מפלגת-העבודה וכחול-לבן

Thank you for rating this article.

אני ויו״ר כחול לבן רא״ל בני גנץ החלטנו הבוקר על דיאלוג להסדרת שיתוף הפעולה בין הסיעות ובין המפלגות.

החלטתי להמשיך בשת"פ אסטרטגי עם בני גנץ ולכן בשלב הראשון, יקבעו הכללים לעבודה משותפת ומתואמת בתוך הכנסת ונדון באפשרות לאיחוד בין הסיעות. בהמשך, יוקמו צוותים שיעבדו על שיתוף פעולה פוליטי והיערכות לקראת מערכות בחירות בעתיד. החלטנו כי ח״כ אבי ניסנקורן וח״כ איציק שמולי יפעלו במשותף לקידום נושאים אלה.

הלכנו לאיחוד כי היתה סכנה שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה. החלטתי להיפרד בנפש חצויה. כיום איננו רואים עין בעין את האופן בו יש לשרת את עם ישראל.

החלטתי לבחון לשרת את הציבור בתוך הממשלה. אני שומע את קולות השבר של אזרחים המפוטרים וחלק לא יהיה להם לאן לחזור, האוכלוסיות המבוגרות בבדידות, חלקם יהיו רעבים בחג הקרוב. העצמאים, שהקימו עסקים, היום הם חסרי אונים. אני איש שמאל סוציאל דמוקרט, כך אפעל, ואני רואה לנכון לשרת את אזרחי ישראל מתוך הממשלה.

רציתי להקים ממשלה בתמיכת המשותפת, אך המהלך לא צלח ומשם הדברים התגלגלו. אין ספק שנעשו טעויות ויתכן שהיה אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר.

הרשמה לעדכונים

"האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה להוקיע אותה לבודד אותה. זו לא דרכה של מדינת ישראל. בדמוקרטיה יכולות להיות מחלוקות אך הכרעה תהיה בבחירות דמוקרטיות ..."
יצחק רבין, מתוך נאומו האחרון בעצרת השמאל בה נרצח 4 בנובמבר 1995

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין 2016 - נלחמים בהסתה

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי