איך העבודה תחזור לשמאל השפוי

Thank you for rating this article.

נשאלתי איך בעיניי המפלגה יכולה לחזור לשמאל השפוי? הנה התשובה על רגל אחת.

למפלגת העבודה יש תפקיד היסטורי והוא לא נגמר עם הבחירות, אני מאמין בה ולא אוותר עליה. עלינו להסיק מסקנות פנימה, להבין מדוע הציבור אינו מתחבר אלינו ולהגיב בהתאם. לא צריך חיבור עם מרצ, אלא חזרה לחיק השמאל השפוי שאין מפלגה שלא הזניחה.
חובה להסיק מסקנות. פריימריז עכשיו.

איך העבודה תחזור לשמאל השפוי?

בקלות:
ראשית, פתיחת סניפי מפלגה ביהודה ושומרון תוך הבחנה בין גושי ההתיישבות הלגיטימיים והחשובים לבין התנחלויות מבודדות/לא חוקיות.

שנית, תמיכה במשא ומתן מדיני עם הפלסטינים.

שלישית, הצגת תוכנית מקיפה להתמודדות עם הטרור הפלסטיני ועם חמאס והדהוד שלה בתקשורת.

רביעית, לדבר ציונות.

תוכל ללמד אותי לדבר ציונות?

פשוט: לאמץ גישה שקובעת שארץ ישראל שייכת לעם היהודי ולפיכך הוא יכול להתיישב בכל שטח שנכון לו אסטרטגית. למשל, נכון להתיישב בגושים ביו"ש, לא נכון להקים התנחלויות מבודדות.

===

מתוך עמוד הטוויטר של עמר בן-גרא

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה"
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין - 2014

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי